Numeracja HU i SU

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
reksio
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 9:47 am

Numeracja HU i SU

Post autor: reksio »

Witam,
coś chyba pokręciłem z zakresami numeracji dla HU i SU.
Przyjęcie na skład z HU i WM bez problemu - generują się HU (jako część numeru SSCC 20 znaków), jednocześnie tworzą się SU, zlecenia przeniesienia, potwierdzenie....
Przemieszczenia wewątrz magazynowe bez problemów.
Kłopot jest przy wysyłce: Numer jednostki składowania XXX nie istnieje. Przy próbie skanowania całego SSCC komunikat: Wpis nie posiada żądanej długosci (10 pozycji).
1. Jak przeprowadzić poprawnie konwersję numeracji HU na SU?
2. Dlaczego raport: RLCHECKL nie zawiera danych? Co trzeba uzupełnić dodatkowo?
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

IMHO, masz źle ustawioną numerację jednostek składowania w WM. Standardowe ustawienie to 10 cyfrowa długość numeru SU. Natomiast kod SSCC ma 18 znaków. Stąd błąd podczas skanowania jednostki składowania. Zmień długość SU z 10 na 18 znaków w konfiguracji numerowania SU i powinno być ok.

HTH
Dominik Tylczyński, ICG
Ps. Podziel się proszę wrażeniami z wykorzystywania HUM. Robiłem to w kilku projektach i uważam, że to bardzo fajna choć niedoceniana i przez to nieco egzotyczna funkcjonalność.
reksio
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 9:47 am

Post autor: reksio »

rzeczywiście,
zakresy numeracji dla SU 10 znakowe podmieniłem na 20 ( nie 18 ) - dotychczas działa bez problemów.

Wrażenia? Hmmm.......
1. HU na składzie dla surowców (przyjęcia od dostawców) nie sprawdzają się - za duża różnorodność/dowolność dostawców w pakowaniu materiałów, przez to nie można ustandaryzować instrukcji pakowania, przez to brak możliwości automatyzacji procesu - nie polecam.
2. HU na składzie wyrobów gotowych czy w dostawach wychodzących - jak najbardziej godne polecenia, sprawdza się, nawet użytkownicy chwalą :)
3. Ruchy HU - VLMOVE masakra w używaniu - przy większej ilości ruchów duuża strata czasu;
4. inwentura za pomocą HUINV01 też tragedia;
5. Instrukcje pakowania: instrukcje podrzędne, pozycje tekstowe, dodatkowe dokumenty jako załączniki - świetna rzecz, polecam
dominik.tylczynski
Posty: 8353
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1924 times
Been thanked: 1477 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Moim zdaniem długość numeru jednostki składowania powinna być ustawiona na 18 - taka jest długość numeru SSCC: http://www.gs1-128.info/sscc18.html
Zgodnie ze standardem EAN128 kod SSCC jest poprzedzony w kodzie kreskowym identyfikatorem zastosowania tzw. IZ (ang. AI - Application Identifier) Dla kodu SSCC ten identyfikator to 00. Zapewne na etykiecie kod SSCC jest poprzedzony identyfikatorem 00. Podczas skanowania kod kreskowy jest analizowany funkcją BAR_CODE_TRANS, która odczytuje odpowiednią informację (np. SSCC) z kodu kreskowego. W jednym kodzie kreskowych tych informacji może być więcej, np. nr partii czy nr dostawy obok kodu SSCC. Identyfikatory zastosowania umożliwiają odczytanie pojedynczych informacji z całego kodu kreskowego. Funkcja BAR_CODE_TRANS powinna wyciąć kod zastosowania 00 i zwrócić 18-cyfrowy kod SSCC.
Myślę, że masz błąd w konfiguracji profilu kodu kreskowego, dlatego funkcja BAR_CODE_TRANS nie wycina identyfikatora zastosowania 00 i w konsekwencji musiałeś ustawić 20 znakową długość kodu jednostki składowania.
Sprawdź czy podając 18 znakowy kod SSCC zamiast skanowania tego kodu też będzie działać.

Pozdrawiam
Dominik Tylczyński, ICG
ODPOWIEDZ