Potwierdzanie operacji w zleceniach za pomocą czytników.

A tu dla odmiany podyskutować możesz na tematy logistyczne SAP. Jeśli pojawią się jakieś pytania, nie zwlekaj, zadaj je natychmiast.
ODPOWIEDZ
pwrlax
Posty: 88
Rejestracja: sob lip 07, 2007 4:09 pm
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Potwierdzanie operacji w zleceniach za pomocą czytników.

Post autor: pwrlax »

Witam,

Poszukuję informacji na temat rozwiązania potwierdzania operacji na
zleceniach produkcyjnych za pomocą czytników kodów kreskowych
przez "kioski" na linii produkcyjnej. Czy ktoś wie może o takiej
funkcjonalności wdrożonej gdzieś w Polsce?

Będę wdzięczny za jakieś info,
Pozdrawiam,
pwrlax
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Od strony technicznej napisanie transakcji skanerowych do potwierdzania produkcji to dosyć prosta sprawa. Niestety w standardowym systemie nie znajdziesz transakcji do potwierdzania produkcji, zatem trzeba je będzie napisać samemu. W standardowym systemie są dostępne wszystkie "klocki" - BAPI do księgowania potwierdzeń produkcji i funkcje do parsowania kodów kreskowych.
Ponadto jeśli w ramach tego wdrożenia planujesz uruchomienie drukowania etykiet/dokumentów z kodami kreskowymi, SAP bez problemu obsługuje drukarki Zebra (de facto standard przemysłowego druku etykiet), a SmartForm daje możliwość drukowania kodów kreskowych praktycznie na wszystkich popularnych drukarkach laserowych.

Większym wyzwaniem może być ustawienie procesu produkcyjnego, określenie punktów drukowania i wprowadzania danych.
Napisz proszę więcej o szczegółach planowanego rozwiązania to będę mógł więcej pomóc.


Pozdrawiam
Dominik Tylczyński, ICG
Ps. Wydaje mi się, że na to samo Twoje pytanie odpowiedziałem na forum na stronach Gazety. Proponuję dyskusję kontynuować na forumsap.pl
pwrlax
Posty: 88
Rejestracja: sob lip 07, 2007 4:09 pm
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Post autor: pwrlax »

Witam,

Jeśli chodzi o rozwiązanie to mają to być kioski na linii produkcyjnej. W pierwszym etapie za pomocą kiosków mają być wykonywane tylko potwierdzenia operacji na zleceniach produkcyjnych. Z tego co wiem to możliwe jest kilka rozwiązań. Myślimy nad rozwiązaniem czytnika kodów kreskowych podłączonego do kiosku (czytniki przewodowe) ale mają to być czytniki online- przesyłanie informacji do SAP-a i informacja zwrotna do czytnika w przypadku błędu. Słyszałem, że rozwiązanie takie musi być wspierane dodatkowo przez aplikację web-ową.
Innym rozwiązaniem jest zastosowanie czytników bezprzewodowych ale koszty tego drugiego są dużo większe i może w małej firmie i jednym budynku jest to fajne ale jeśli mamy kilka budynków i kilkadziesiąt linii to rozwiązanie odpada.
Tak jak pisałem wcześniej zależy mi na informacji o możliwościach takiego rozwiązania i o firmach w których takie rozwiązanie jest. Można wtedy pojechać popytać o opinie i ocenić czy rozwiązanie tańsze na tyle się sprawdza, że warto w nie inwestować czy od razu o nim zapomnieć.

Pozdrawiam,
pwrlax
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Witam ponownie,
Jeśli poszukujesz standardowego rozwiązania z pudełka firma Kaba Benzing oferuje rozwiązania Shop Floor Data Collection (SFDC): http://www.kaba.com/workforce-managemen ... ction.html
Oczywiście implementacja takiego systemu będzie wymagała jego integracji z SAP.

Pozdrawiam
Dominik Tylczyński, ICG
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Jeszcze o integracj Kaba Benzing z SAP:
http://www.kaba.com/workforce-managemen ... tions.html
Dominik Tylczyński, ICG
pwrlax
Posty: 88
Rejestracja: sob lip 07, 2007 4:09 pm
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Post autor: pwrlax »

Witam,
Dziękuję za namiary- trzeba się z tym mocno zapoznać.
dominik.tylczynski
Posty: 8328
Rejestracja: wt kwie 03, 2007 4:05 pm
Has thanked: 1916 times
Been thanked: 1474 times
Kontakt:

Post autor: dominik.tylczynski »

Zapoznaj się z rozwiązaniem Kaba Benzing, bo to jest chyba wiodący producent terminali do zbierania danych.
Daj proszę znać kiedy będziesz miał +/- wymyślone co chcesz potwierdzać i w jaki sposób - terminalem radiowym, przez serwis WWW. Pomogę Ci to poskładać i zaimplementować.

Pozdrawiam
Dominik Tylczyński, ICG
WojtekSi
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 9:50 pm
Been thanked: 1 time

potwierdzenie operacji- czytnik kodów kreskowych

Post autor: WojtekSi »

Witam,
spróbuj znaleźć informację lub dojście do f-my STELWELD z Miłoszyc - jest tam wdrażany system potwierdzeń operacji przy pomocy czytników kodów kreskowych. Na jakim etapie są, nie wiem ale jak będziesz miał problem -pisz na mój e-mail, może będę mógł pomóc.
ODPOWIEDZ